Depresja sezonowa – pokonaj ją sportem

depresja sezonowaCzy masz czasem tak, że dopada Cię sezonowa depresja? Chyba mam na to ciekawe rozwiązanie. Myślisz sobie teraz – „sport”, ale mi tam odkrycie… Jednak zanim ostatecznie postanowisz, że to lipa, posłuchaj poniższych uzasadnień! Później podziękujesz mi komentarzem.

Chcę Cię sprowokować

Zrób sobie wyzwanie i poświęć w pierwszym tygodniu 5 minut na ćwiczenia, które Ci zaproponuję. 5 minut Twojego czasu, to zaledwie 0,005% z całego dnia. Zastanów się ile razy marnujesz te 5 marnych minutek w których możesz otrzymać OGROMNY zastrzyk endorfiny. W te 5 minut zrobisz coś takiego:

3 serie po:

5 – 15 przysiadów
10 – 30 mocnych wyskoków w górę (jak najwyżej),
10 – 20 skłonów (jak najniżej).

3 serie, a zatem zaczynasz od przysiadów, później wyskoki, a później skłony, przerwa i jeszcze 2 razy taki zestaw.

Co się wtedy dzieje…

Twoje krążenie zaczyna przyśpieszać, tętno skacze nawet o połowę wyżej. Produkuje się endorfina, adrenalina i szereg innych hormonów. Organizm się dotlenia, co poprawia Ci humor – nagle i bez przyczyny (niczym jakaś cudowna pigułka). Po tygodniu tracisz wagę, nawet do 2 kilogramów! Co jeszcze bardziej potęguje efekt…

Czy teraz chcesz spróbować?

Jeśli brak ci motywacji, spróbuj się afirmować. Możesz użyć do tego Systemu Afirmacji Hepika, albo nagrań Fruiti. Spróbuj zrobić sobie takie wyzwanie, to zaledwie 7 dni! Jeśli nic to nie da i Twoja depresja sezonowa nie ustąpi, wrócisz tu i wypiszesz w komentarzu najgorsze obelgi 😉

Reklamy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  1. W pełni zgadzam się z tą radą – aktywność fizyczna pobudza wydzielanie substancji, które zmieniają nam spojrzenie na świat i na codzienne problemy! Z własnego doświadczenia polecam wszystkim szukającym skutecznego i naturalnego sposobu na depresję!

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: